...

Biedronka i Jysk wzbogacają ofertę Galerii Tarnovia

Sklepy Biedronka i Jysk w Galerii Tarnovia

Końcówka minionego roku była bardzo intensywna dla Galerii Tarnovia w Tarnowie. 30 grudnia 2019 drzwi otworzyła Biedronka – nowy operator spożywczy. Natomiast pod koniec grudnia zespół leasingowy firmy CREAM Property Advisors podpisał umowę z firmą Jysk, rozszerzając ofertę obiektu o najemcę z segmentu dom i ogród.

Ulubieniec Polaków – Biedronka – zastąpił w roli operatora spożywczego market sieci Carrefour, która podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich swoich sklepów w Tarnowie. Biedronka działa na powierzchni ponad 1 tys. mkw. W placówce funkcjonuje – stosowana tylko w wybranych lokalizacjach – lada mięsna, która jest dla klientów dodatkowym udogodnieniem. Nowy najemca zadziałał na klientów jak magnes, wzbudzając ogromne zainteresowanie. W dniu otwarcia Biedronki odwiedzalność Galerii Tarnovia wzrosła o 45 proc. względem porównywalnego dnia (30.12) w 2018 roku. Trend rosnący utrzymuje się do tej pory na poziomie +10 proc.

Pod koniec grudnia eksperci CREAM Property Advisors podpisali także umowę z siecią sklepów typu dom i ogród – Jysk. Nowy najemca będzie miał do dyspozycji niemal 1,3 tys. mkw. i otworzy swój lokal w tym roku.

Umowa podpisana z siecią Jysk pozwala poszerzyć ofertę o nowy segment, którego do tej pory brakowało w Galerii Tarnovia. Jysk to marka lubiana, która stanowi destynację zakupową dla wielu klientów i jest kolejnym  nowym, mocnym najemcą, który w ostatnim czasie dołączył do projektu  – komentuje Daria Górniak, leasing manager, CREAM Property Advisors, odpowiedzialna za podpisanie umowy.

­– Rok 2019 był przełomowy dla Galerii Tarnovia. Dokonaliśmy totalnej przebudowy tenant mix. Od momentu przejęcia zarządzania przez CREAM Property Advisors wynajęliśmy łącznie ponad 7 tys. mkw., co stanowi ponad 40 proc. powierzchni GLA. Wprowadziliśmy dużych, silnych, sieciowych najemców – Biedronkę i Jyska w miejsce dawnego operatora spożywczego, przedłużyliśmy współpracę z międzynarodowymi firmami takimi, jak: New Yorker, Rossmann, Douglas, Deichmann czy CCC. Część z nich otworzy sklepy w większych lokalach i w najnowszych konceptach aranżacyjnych. Przed nowym rokiem projekt odnotował wzrost odwiedzalności o ponad 45%, a jeszcze nie wszystkie zamiany, mimo że poparte podpisanymi umowami, się zadziały. W planach na najbliższe miesiące mamy dalszy rozwój oferty i stworzenie silnej strefy gastronomiczno-rozrywkowej – podsumowuje Grzegorz Mroczek, wiceprezes firmy CREAM Property Advisors, która odpowiada za zarządzanie centrum.

W podpisaniu umowy pośredniczyli prawnicy z firmy CREAM Legal.

Galeria Tarnovia

Galeria Tarnovia to funkcjonujący od 2009 roku pierwszy nowoczesny obiekt handlowy zlokalizowany w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 149. Na 2 poziomach centrum handlowego ulokowano 90 sklepów, w tym nowoczesny multipleks kinowy Cinema 3D. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej i jest doskonale widoczny od ul. Krakowskiej, którą dziennie przejeżdża 36 500 aut. W 30-minutowej strefie oddziaływania Galerii Tarnovia mieszka przeszło 270 tys. osób, a w 10-minutowej strefie – blisko 90 tys. osób.

Na powierzchni handlowej ponad 17 000 mkw. znajdują się takie najlepsze na rynku marki jak: kino CINEMA3D, H&M, New Yorker, Smyk, Carry , Reserved, Sinsay, Martes Sport, Triumph, Douglas, Deichmann, CCC, Matras, Pepco, RTV Euro AGD oraz Market z grupy Carrefour.


Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.