ROBERT ŻUREK: cięcie kosztów utrzymania nieruchomości ciągle na topie

W pierwszym półroczu 2022 roku firma CREAM Property Advisors pozyskała 10 nowych kontraktów w ramach usługi CNC Savings & Green Profits, która  pozwala nie tylko zoptymalizować koszty funkcjonowania nieruchomości, ale również, zgodnie z polityką ESG, wdrożyć wiele ekologicznych rozwiązań.


W CNC Savings & Green Profits połączyliśmy ekologiczne rozwiązania z wymiernymi korzyściami w zakresie oszczędności i optymalizacji funkcjonowania budynków komercyjnych.

Sześć umów zostało podpisanych z właścicielami galerii handlowych, centrów logistycznych oraz biurowców i obejmują łącznie 137 tys. mkw. Dotyczą m.in. takich obiektów, jak: Galeria Renova w Warszawie, Galeria Manhattan w Gdańsku, Galeria Emka w Koszalinie czy Business Park Bydgoszcz. Ponadto usługa CNC Savings & Green Profits zostanie wdrożona w czterech hotelach pod marką Hilton w Gdańsku, Oświęcimiu i dwóch obiektach w Krakowie. Łączna liczba pokoi w tych budynkach wynosi 687.

– Usługa CNC Savings & Green Profits ewoluowała z projektu CREAM NOI CONTROL. Doświadczenie zdobyte w tym zakresie wykorzystaliśmy, aby pomóc naszym partnerom we wdrażaniu polityki ESG do  ich biznesów.

Robert Żurek, Business Development Director, CREAM Property Advisors


Specjalnie utworzony i wydzielony w strukturach CREAM Property Advisors dział technicznych innowacji świadczy usługi związane z modernizacjami budynków pod kątem zrównoważonego rozwoju, ESG i optymalizacji budynkowej.

W CNC Savings & Green Profits połączyliśmy ekologiczne rozwiązania z wymiernymi korzyściami w zakresie oszczędności i optymalizacji funkcjonowania budynków komercyjnych. Efektem naszych starań są obiekty dostosowane do wymogów polityki Unii Europejskiej w zakresie ESG oraz dodatkowe profity w postaci uzyskanych oszczędności i wzrostu wartości nieruchomości – mówi Robert Żurek, dyrektor projektu CNC Savings & Green Profits.

Ekologiczne rozwiązania są ważnym elementem polityki klimatycznej Unii Europejskiej i istotną częścią strategii ESG wielu firm z branży nieruchomości komercyjnych. Wprowadzenie takich rozwiązań pozytywnie oddziałuje na postrzeganie nieruchomości i jej wartość, wspiera wynajem, umożliwia łatwiejszy dostęp do finansowania, zwiększa szansę na znalezienie nabywcy oraz korzystnie wpływa na środowisko.

Specjalnie utworzony i wydzielony w strukturach CREAM Property Advisors dział technicznych innowacji świadczy usługi związane z modernizacjami budynków pod kątem zrównoważonego rozwoju, ESG i optymalizacji budynkowej. Podstawą wszystkich działań podejmowanych w ramach usługi CNC Savings & Green Profits pozostaje wzrost wartości nieruchomości.